6 sposobów na gorączkę świątecznych zakupów. - Aplikacja do Planowania Budżetu Domowego i Oszczędzania Pieniędzy

Blog

6 sposobów na gorączkę świątecznych zakupów.

Mamy poczatek grudnia. Reklamy przypominające nam o tym, że trzeba kupić prezenty na mikołajki, na święta, zorganizować coś na Sylwestra atakują nas z każdej strony 🙂 Jeśli dodamy do tego przyjemność, jaka płynie z obdarowywania innych, okazuje się, że często wydajemy więcej niż powinniśmy. Końcówka roku to szczególnie trudny czas dla naszych portfeli. Jak nie dać się tej gorączce zakupów?

1. Najlepiej rozpocząć szukanie prezentów świątecznych… tuż po świętach 🙂 Rozpoczynają się wtedy wyprzedaże, na których można w świetnej cenie zakupić część prezentów na następny rok. Warto też w ciągu roku szukać okazji i kupować prezenty z dużym wyprzedzeniem.

f4f2. Warto zastanowić jaką kwotę możesz wydać na prezenty i co chcesz kupić dla poszczególnych osób. Warto wydatki kontrolować na bieżąco, by nie przekroczyć zaplanowanego budżetu.

3. Dobrym pomysłem jest zrobienie zakupów w Internecie. Sklepy internetowe bardzo często oferują niższe ceny. W ten sposób oprócz pieniędzy można zaoszczędzić sporo czasu, a przy okazji można uniknąć wielu spontanicznych zakupów, na jakie jesteśmy narażeni robiąc zakupy w tradycyjny sposób.

4. W wielu rodzinach panuje zwyczaj losowania, dla kogo kupujemy prezent. W ten sposób każdy dostaje jeden podarunek, a budżet na prezenty może być w takim przypadku znacznie niższy, niż gdybyśmy mieli obdarować wszystkich członków rodziny.

5. Dobrą praktyką jest też zachowywanie paragonów. Czasem nie do końca trafimy np. z rozmiarem naszego prezentu. Można wtedy wymienić lub zwrócić towar do sklepu.

6. Dość istotne jest też by nie zostawiać kupowania prezentów na ostatnią chwilę. Po pierwsze kupujemy wtedy nie do końca przemyślane rzeczy, a po drugie zwykle mocno za nie przepłacamy.

Może teraz, kiedy planujemy świąteczne wydatki, warto spojrzeć na swoje finanse w szerszy sposób. Przyjrzeć się temu ile i na co wydajemy i zacząć planować, co chcemy robić z naszymi pieniędzmi. Niebawem sprawa będzie jeszcze łatwiejsza :), ponieważ 6 grudnia 2019 będzie miała miejsce publikacja naszej darmowej Aplikacji Mobilnej Fin4Family. Aplikacja nie będzie zawierać reklam, będzie wyjątkowa pod kątem bezpieczeństwa – dane będzie można przechowywać na telefonie. Wydatek będzie można dodać w kilka sekund, a przegląd swoich finansów mieć na bieżąco w telefonie.

Więcej informacji znajdziecie tutaj https://www.facebook.com/events/2369663723343917/

Scroll to Top