6 sposobów na zrealizowane postanowienia noworoczne - Aplikacja do Planowania Budżetu Domowego i Oszczędzania Pieniędzy

Blog

6 sposobów na zrealizowane postanowienia noworoczne

Za nami pierwsze dwa tygodnie 2020 roku. Jak tam Wasze postanowienia noworoczne? Trochę słabo? Tak myśleliśmy… 🙂 Nie martwcie się jednak, zmiany można zacząć zawsze, nie musi to być początek roku, poniedziałek, czy pierwszy dzień miesiąca.

Faktem jest, że początek nowego roku skłania nas do refleksji nad naszą sytuacją finansową i często w naszych głowach pojawia się zamiar oszczędzania. Niestety samo postanowienie sobie, że coś zrobimy nie wystarczy, a pochopne podejmowanie wyzwań często kończy się frustracją i rozczarowaniem. Jeśli jednak postanowiłeś zacząć oszczędzać, mamy dla Ciebie kilka rad.

f4f1. Zacznij od głowy.
Silna motywacja jest bardzo ważna. Przekonaj samego siebie, że zmiana przyniesie Ci same korzyści.

2. Ustal cel.
Oszczędzaj na coś konkretnego np. wakacyjny wyjazd. Jeśli będzie to coś ważnego dla Ciebie łatwiej będzie Ci wytrwać.

3. Opracuj plan
Policz ile musiałbyś odkładać miesięcznie aby uzbierać oczekiwaną kwotę w zamierzonym czasie. Sprawdź czy nie obciąży ona zbytnio Twojego budżetu. Lepiej wydłużyć nieco okres oszczędzania i systematycznie odkładać mniejsze kwoty niż podbierać z oszczędności kiedy brakuje nam na życie.

4. Zmniejsz wydatki
Niestety zwykle nie da się pominąć tego kroku 🙂 Warto przeanalizować swoje wydatki by znaleźć dziury, którymi uciekają nam pieniądze. Nie da się tego zrobić bez zapisywania wydatków i ich analizy.

5. Nie podejmuj pochopnych decyzji
Daj sobie czas na przemyślenie. Nawet jeśli okazja zakupu wydaje się naprawdę wyjątkowa, za każdym razem warto zadać sobie pytanie „ Czy ja tego naprawdę potrzebuję?”

6. Nie zrażaj się porażkami
Uległeś pokusie i pod wpływem impulsu kupiłeś coś co nie do końca jest Ci potrzebne? Twój budżet rozjechał się zupełnie? Myśl pozytywnie i wyciągaj wnioski, w kolejnym miesiącu będzie lepiej. To, że nie zawsze nam wszystko od razu wychodzi nie oznacza, że nie warto próbować.

Życzymy Wam wszystkim, żebyście wytrwali w swoich postanowieniach. W dotrzymaniu tych finansowych pomoże Wam na pewno nasza aplikacja mobilna Fin4Family.
Możecie ją pobrać z Google Play
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xm501.fin4family

Scroll to Top