Aplikacja dla studentów – wygodne zestawienie wydatków domowych - Aplikacja do Planowania Budżetu Domowego i Oszczędzania Pieniędzy

Blog

Aplikacja dla studentów – wygodne zestawienie wydatków domowych

Rozpoczęcie studiów to zdecydowanie jeden z najważniejszych momentów w życiu młodego człowieka. Bardzo często wiąże się to także z przeprowadzką do innego miasta – w związku z tym, poza stresem związanym z zajęciami i nowym środowiskiem, na głowę studenta spada również zarządzanie budżetem. Planowanie comiesięcznych wydatków to zazwyczaj duże wyzwanie, które wymaga systematyzacji i pełnej kontroli. Dlatego też studenci, w związku ze zbliżającym się rokiem akademickim, powinni zainteresować się aplikacją Fin4Family.

Miesięczne wydatki studenta – o czym trzeba pamiętać?

plan budzetu domowegoChociaż wiadomo, że koszty studiów są w dużej mierze uzależnione od konkretnego miasta, uczelni i wielu innych czynników, to jednak istnieje kilka elementów, które należy wziąć pod uwagę – niezależnie od tego, jaka szkoła wyższa została wybrana.

Warto jeszcze przed rozpoczęciem nauki dokładnie zaplanować swoje wydatki. W ten sposób można łatwo uniknąć chaosu i od samego początku będziesz przygotowany różne komplikacje. W związku z tym z wyprzedzeniem należy uwzględnić wszelkie koszty. To nie tylko zapewni niezbędny spokój ducha, ale też pozwoli zawczasu zoptymalizować budżet w taki sposób, by dało się też zaoszczędzić. Co musi uwzględnić każdy student?

Miejsce zamieszkania

Jedną z najistotniejszych kwestii jest decyzja o miejscu, w którym student będzie mógł się zatrzymać. Zazwyczaj do wyboru jest akademik, wynajęcie pokoju bądź wynajęcie mieszkania – samodzielnie lub do podziału ze współlokatorami. Każda z tych opcji generuje dość znaczne koszty. Akademiki są relatywnie tanie, jednak nie da się ukryć, że nie dają one pełnej prywatności, co jest niezwykle ważne. Znalezienie zaś pokoju bądź mieszkania do wynajęcia oznacza wyższą cenę, której ostateczna wysokość jest uzależniona od miasta.

Oczywiście student może też wybierać się na uczelnię znajdującą się niedaleko domu rodzinnego. Wówczas konieczność wynajęcia czegoś zostaje zlikwidowana, jednak w grę wchodzą dojazdy, które mogą być kosztowne.

Najpilniejsze potrzeby: jedzenie, ubrania, środki czystości

poznaj aplikacjeWiele osób traktuje wyjazd na studia jako chwilę, w której rozpoczyna się dorosłe życie. W związku z tym usamodzielniają się i stopniowo przestają być zależni od pomocy rodziców. Trzeba pamiętać, że wyprowadzka wiąże się z przejęciem obowiązku zapłaty za najważniejsze rzeczy: żywność, ubrania, artykuły do domu i wiele innych. Łączna suma wydawana co miesiąc może wydawać się przerażająca.

Planując swój budżet, warto zatem uwzględnić wszystkie te kategorie. W ten sposób można dostrzec, na co wydajemy najwięcej, a co za tym idzie – gdzie szukać oszczędności. Studenci mogą korzystać z wielu atrakcyjnych zniżek, dlatego przy odrobinie rozwagi można znacząco obniżyć koszty utrzymania.

Pomoce naukowe

W zależności od kierunku studiów, konieczny może się okazać zakup materiałów, które są niezbędne do nauki. Książki, przybory do pisania, wyposażenie związane z przyszłym zawodem – wszystko to może pochłaniać znaczne sumy pieniędzy. Najlepszym rozwiązaniem jest oddzielanie tego typu wydatków od tych związanych z podstawowymi, codziennymi potrzebami. Zestawienie wydatków domowych powinno być uwzględnione osobno, co pozwoli zachować większą kontrolę.

student Aplikacja Fin4Family – wygodne narzędzie dla każdego studenta

Nasza aplikacja do zarządzania budżetem to program, który może okazać się istotnym elementem w życiu studenta. Fin4Family umożliwia wygodne zapisywanie wydatków, m.in. poprzez możliwość dodania zdjęcia paragonu bądź też recepty wystawionej przez lekarza. Aplikacja jest natychmiast gotowa do użycia, jednak w miarę korzystania możesz dostosować ją do swoich potrzeb, np. dodać kolejne kategorie. Program jest całkowicie darmowy – od razu po pobraniu i zainstalowaniu masz dostęp do wszystkich funkcji, nie jest wymagane nawet podawanie danych.

W Fin4Family istnieje możliwość dodania każdego konta, na którym trzymasz pieniądze – mowa nie tylko o rachunkach bankowych, ale także o prywatnych skrytkach czy gotówce, jaką nosisz ze sobą w portfelu. Dzięki przejrzystym raportom można od razu sprawdzić, jak rozkładają się wydatki w poszczególnych miesiącach. W ten sposób da się wówczas ustalić cele oszczędnościowe i na bieżąco kontrolować, czy udaje się je zrealizować.

Fin4Family wyróżnia się niezwykle przystępnym interfejsem. Nawet jeśli student nie korzystał wcześniej z żadnej aplikacji do zarządzania pieniędzmi, to obsługa programu nie sprawi żadnych problemów. W poszczególnych miejscach dostępne są podpowiedzi oraz poradniki, które wyjaśniają, w jaki sposób możesz wykorzystać daną funkcję.

Warto też pamiętać, że aplikacja jest dostępna nie tylko na urządzeniach mobilnych, ale także na komputerze. Jeśli więc zajdzie potrzeba przejrzenia finansów na większym ekranie, możesz to zrobić w dowolnej chwili dzięki natychmiastowej synchronizacji danych. Fin4Family jest dostępne przez całą dobę, dlatego wystarczy mieć pod ręką smartfona lub inne urządzenie, by móc zajrzeć do budżetu domowego i ocenić, czy wyjście na miasto ze znajomymi ze studiów nie przekroczy ustalonych zasobów finansowych. Dodatkowo, jeśli zdecydujesz się uruchomić funkcję geolokalizacji, aplikacja będzie gromadzić informacje na temat tego, w jakim miejscu zostały wydane pieniądze.

Dodatkowym atutem jest możliwość wygodnego rozliczania się z innymi osobami – student może zatem swobodnie dzielić się wydatkami na mieszkanie czy jedzenie z pozostałymi współlokatorami. W ten sposób można łatwo uniknąć nieporozumień, a wszelkie rachunki będą płacone regularnie dzięki powiadomieniom z przypomnieniami.

Scroll to Top