Jak korzystać z aplikacji do oszczędzania Fin4Family - Aplikacja do Planowania Budżetu Domowego i Oszczędzania Pieniędzy

Blog

Jak korzystać z aplikacji do oszczędzania Fin4Family

Aplikacja do wydatków – brzmi nowocześnie, a dla niektórych osób z pewnością zbyt skomplikowanie. Przecież do spisywania budżetu domowego możemy użyć tradycyjnej kartki i długopisu. Po co jednak stwarzać sobie problemy i rezygnować z dużo bardziej wygodnych, funkcjonalnych rozwiązań? Fin4Family to aplikacja na miarę Twoich potrzeb. Nie musisz spędzać długich godzin, by nauczyć się jej obsługi – wszystkie funkcje są doskonale widoczne, a Ty możesz dostosować program do swoich preferencji. Sprawdź, jak go używać!

Jak pobrać i zainstalować Fin4Family?

plan budzetu domowegoPierwszym krokiem do tego, by zyskać łatwiejszy sposób na oszczędzanie oraz kontrolę wydatków, jest pobranie aplikacji na urządzenie mobilne bądź na Windows. Jeśli planujemy korzystać z programu przede wszystkim na telefonie, to w zależności od systemu operacyjnego – Android bądź iOS – pobieramy aplikację ze sklepu Google Play lub App Store.

Instalacja zajmuje zaledwie kilkanaście sekund. Wówczas od razu zyskujemy pełen dostęp do wszystkich funkcji dostępnych w aplikacji. Założenie konta nie wymaga podawania danych – możemy to zrobić dobrowolnie, jeśli odczuwamy taką potrzebę. Nie musimy się obawiać, że ktokolwiek mógłby się włamać na nasze konto i wykraść dane, ponieważ wszelkie informacje są doskonale zabezpieczone.

Konta, przychody, transakcje i wydatki

poznaj aplikacjeKonto to każde z miejsc, gdzie przechowujemy nasze pieniądze. Jest ich co najmniej dwa: „Portfel” (czyli gotówka, jaką nosimy przy sobie) oraz konto bankowe. Jeśli jednak posiadamy więcej miejsc, które służą nam do trzymania pieniędzy i oszczędzania na różne cele, możemy je w aplikacji nazwać w sposób, który jest najbardziej dla nas zrozumiały, np.: „Portfel – zł”, „Portfel – Euro”, „mBank”, „PKO”, „Pekao – PLN” „Pekao – USD”, „Alior-lokata”, „Słoik”, „Skarbonka” itd.

Aplikacja do zapisywania wydatków Fin4Family posiada przystępny i czytelny interfejs. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie korzystaliśmy z podobnego programu, to i tak z łatwością się w nim odnajdziemy. Na ekranie głównym w oczy od razu rzucają się trzy podstawowe moduły: przychody, transakcje i wydatki. Pierwszy z nich służy do rejestrowania wszelkich kwot, które zasilają nasze konto: pensja, prowizje, dofinansowania itp. W ten sposób automatycznie po zaksięgowaniu przelewu będziemy mogli przypisać do konta określoną sumę i tym samym zasilić nią domowy budżet. Kiedy rozpoczynamy naszą przygodę z programem, wpisujemy saldo otwarcia, czyli kwotę początkową. To do niej będą doliczane nasze kolejne przychody.

Transakcje służą do rejestrowania ruchu pieniędzy między naszymi kontami. Jeśli np. wypłacamy określoną sumę z bankomatu, to konto w banku zostaje uszczuplone, natomiast zawartość portfela się poszerza. Podobna sytuacja ma miejsce, gdy przelewamy pieniądze z jednego rachunku na drugi, z którego również korzystamy (np. z mBanku do PKO).

Wydatki to z kolei najprostszy sposób do zapisywania wszelkich zakupów. Możemy dokonywać tego na bieżąco, np. poprzez dodanie zdjęcia paragonu. W ten sposób możemy stale kontrolować wydatki, bez ryzyka, że znacząco przekroczymy swoje możliwości.

student Kategoryzowanie wydatków

Funkcjonalność Fin4Family opiera się przede wszystkim na możliwości dzielenia wydatków na nieograniczoną liczbę kategorii i podkategorii. Możemy też dodawać swoje znaczniki i uwagi, by jak najlepiej opisać nawet najmniejsze sumy. Ponieważ aplikacja umożliwia wygenerowanie przejrzystego raportu, pod koniec miesiąca możemy w bardzo prosty sposób zaobserwować, na co wydaliśmy najwięcej i co w takim razie ograniczyć, jeśli przekraczamy zakładaną kwotę.

Niezwykle przydatnym modułem jest także Budżetowanie – możemy wówczas ustalić budżet na dany cel, np. na wyjazd, na organizację imprezy czy zakup wyposażenia do nowego mieszkania. Ustawienie maksymalnego pułapu wraz z bieżącym dopisywaniem drobnych sum umożliwi nam stałe kontrolowanie, czy udaje nam się oszczędzać. Znacząco ułatwi nam to także planowanie nawet bardzo dużych inwestycji, jak chociażby zakup domu czy wesele.

Czy z Fin4Family można korzystać tylko na smartfonie?

Aplikacja do wydatków Fin4Family daje właściwie nieograniczone możliwości pod względem liczby urządzeń, na których może być używana. Do konta mogą być przypisane różne osoby, toteż wgląd do domowego budżetu może mieć cała rodzina lub np. grupa znajomych.

Z programu można korzystać również na komputerze. Nie ma znaczenia, na jakim sprzęcie planujemy przejrzeć wydatki albo dodać nową pozycję. Dzięki uruchomieniu synchronizacji danych wszystkie informacje pojawiają się natychmiast w systemie, w związku z czym nie ma możliwości, by jakikolwiek zapis nie został zarejestrowany.

By jeszcze lepiej zapoznać się z wszystkim funkcjami aplikacji, zapraszamy do obejrzenia naszych filmów instruktażowych.

Scroll to Top