Aplikacja do oszczędzania dla uczniów – finanse osobiste pod kontrolą - Aplikacja do Planowania Budżetu Domowego i Oszczędzania Pieniędzy

Blog

Aplikacja do oszczędzania dla uczniów – finanse osobiste pod kontrolą

Uczniowie szkół średniej, którzy są już prawie dorośli, stopniowo wkraczają w etap, kiedy chcą chociaż w niewielkim stopniu uniezależnić się od rodziców. W związku z tym coraz częściej załatwiają codzienne sprawy na własną rękę, w tym robienie zakupów czy też odkładanie drobnych sum pieniędzy. To właśnie w tym okresie najczęściej kształcą się umiejętności związane z zarządzaniem wydatkami, które w późniejszym życiu mogą okazać się nieocenione. Warto zatem, by każdy nastolatek zainteresował się naszą aplikacją Fin4Family.

Dlaczego wiedza o finansach jest ważna w każdym wieku?

plan budzetu domowegoWiele osób stojących już u progu dorosłości rozgląda się za pierwszym źródłem zarobków. Zazwyczaj licealiści podejmują się dorywczych prac na okres wakacyjny, co pozwala na zgromadzenie sumy, którą później można przeznaczyć na konkretne cele. Sezonowe zatrudnienie się to znakomity sposób na pierwszy kontakt z rynkiem pracy i zdobycie chociaż niewielkiego doświadczenia, który później może znacząco ułatwić poszukiwania bardziej stałego stanowiska – np. na czas studiów czy też później, już po zakończeniu edukacji.

Nie zapominajmy też o tym, że uczniowie szkół średnich wciąż dostają często kieszonkowe od rodziców, dodatkowo w ramach prezentów urodzinowych czy gwiazdkowych również wręczane są określone kwoty. Co za tym idzie, może się okazać, że osiemnastolatek zgromadził już dość pokaźną sumkę i to niemal wyłącznie od niego zależy, jak postanowi ją spożytkować.

W takim wieku bardzo łatwo o to, by własne oszczędności roztrwonić na niepotrzebne rozrywki czy tymczasowe zachcianki. Ponieważ edukacja finansowa w Polsce jest dość mocno ograniczona, to głównie od rodziców zależy, czy ich dziecko pozna wartość pieniądza i będzie zdawać sobie sprawę, że nie jest to coś, co należy traktować lekką ręką. Dlatego też warto zainteresować nastolatka rozwiązaniami, które pozwolą mu usystematyzować wydatki.

Aplikacja Fin4Family – przydatny gadżet dla uczniów

poznaj aplikacjeStworzony przez nas program Fin4Family jest dostępny zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i na komputerach. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo nierozłączni są nastolatkowie i ich smartfony, dlatego troszczymy się o to, by aplikacja była zawsze pod ręką. Oferuje ona pełen wachlarz możliwości związany z oszczędzaniem oraz kontrolowaniem wydatków, który może przynieść korzyści dla całej rodziny.

Jeśli jako licealista dopiero uczysz się zarządzać swoimi pieniędzmi albo podczas tegorocznych wakacji po raz pierwszy pracowałeś, to prawdopodobnie w skarbonce, na rachunku bankowym bądź w innej skrytce czeka na Ciebie znaczna kwota do rozdysponowania. A ponieważ rok szkolny ruszył pełną parą, nie brakuje okazji do wydawania mniejszych lub większych sum. Dlatego już teraz zainstaluj Fin4Family i sprawdź, jak sobie radzisz z wydawaniem!

Dzięki możliwości dodawania do aplikacji paragonów oraz geolokalizacji możesz dokładnie określić, ile, na co i kiedy zapłaciłeś jakąś kwotę. Możliwość wygenerowania przejrzystego raportu sprawi natomiast, że zobaczysz, co pochłania najwięcej Twoich oszczędności. Program jest gotowy do użytku od razu, jednak w każdej chwili istnieje możliwość dodania swoich kategorii czy znaczników, tak by aplikacja była w pełni dostosowana do Twoich potrzeb. Możesz uwzględnić tutaj wszystkie źródła przychodów oraz miejsca, w których przechowujesz pieniądze.

student Rozliczenia wspólnych kosztów

Dodatkowo korzystaniem z aplikacji możesz dzielić się z innymi. Jeśli zatem planujesz wspólny wyjazd ze znajomymi z klasy albo organizujecie imprezę, możecie ustalić łączny budżet na dany cel i kontrolować, kto ile wydaje na daną część. W ten sposób rozliczanie się będzie niezwykle proste i nikt z całej grupy nie będzie musiał dokonywać żmudnych obliczeń.

Poprzez Fin4Family zobaczysz także, jak ważne jest oszczędzanie w domu. Co miesiąc możesz pomagać rodzicom w regulowaniu opłat za mieszkanie czy też z własnej kieszeni pokrywać wydatki związane z zakupem żywności czy chociażby środków czystości. Na takim rozwiązaniu zyskają również sami rodzice – będą wiedzieli, ile dokładnie należy dziecku oddać albo w jaki sposób zarządza swoim budżetem.

Jak kontrolować wydatki?

Jeśli pierwszy raz podjąłeś się jakiejś pracy, z pewnością dzień, w którym dostaniesz wypłatę, będzie szczególny. Łatwo wówczas ulec emocjom i w błyskawicznym tempie roztrwonić całą pensję. Dlatego też warto zapoznać się z funkcjami Fin4Family i wyrobić sobie w ten sposób nawyk odkładania, co zaowocuje na przyszłość.

Zarobione pieniądze możesz podzielić na kilka skarbonek i każdą z nich przypisać do swojego konta w aplikacji. Możesz w ten sposób rozdzielić kwotę na rozrywkę, na zakup przyborów szkolnych czy też na wydatki związane z domem rodzinnym. W ten sposób odciążysz rodziców, a jednocześnie uda Ci się zaoszczędzić w taki sposób, by zrealizować cel, który do tej pory pozostawał poza Twoim zasięgiem.

Zarobek można zatem przeznaczyć na zakup nowego komputera, który sprawdzi się podczas nauki i nie tylko. Nie zabraknie też pieniędzy na imprezy ze znajomymi czy kupno markowych ubrań. Jeśli nie chcesz od razu zużyć całej kwoty, dobrym rozwiązaniem będzie wpłacenie ich na lokatę oszczędnościową, przez co będą mogły być wykorzystane w przyszłości, np. na wynajem mieszkania, opłaty związane z pierwszym samochodem czy na koszty studiów na prestiżowej uczelni.

Scroll to Top