Codzienne oszczędności - Aplikacja do Planowania Budżetu Domowego i Oszczędzania Pieniędzy

Blog

Codzienne oszczędności

Wydawać by się mogło, że nie bardzo masz już na czym oszczędzać, ale tak naprawdę sposobów na drobne, groszowe oszczędności jest bardzo dużo.

f4f

Te drobne oszczędności może nie są imponujące w danej chwili, ale na przestrzeni miesiąca czy roku potrafią dać całkiem sporą sumkę. Poniżej tylko kilka z nich.

Promocje
W supermarketach można polować na promocje. Duże sklepy często robią wyprzedaże posezonowe, chcąc pozbyć się zalegającego w magazynie towaru. Warto wykorzystać takie okazje na zakup towarów, które się nie psują.

Zamiast przed świętami, ozdoby świąteczne warto kupić po świętach (z myślą o następnym roku), a wszelkie świąteczne zestawy kosmetyków z pewnością też będą wówczas sporo tańsze. Także znicze kupione latem pozwolą zaoszczędzić całkiem sporo.

Obuwie i ubrania zimowe czy letnie kupowane po sezonie potrafią kosztować dużo, dużo mniej.

Internet
Spore oszczędności przyniesie korzystanie ze sklepów internetowych. Opłaca się kupować w taki sposób chyba wszystko – od żywności (np. kasze, mąki, makarony, itp.) przez leki po sprzęt elektroniczny i AGD.

W kuchni
Zamiast korzystać z gotowych posiłków kupowanych w pracy czy po wyjściu do domu, zdrowiej i z pewnością dużo taniej będzie przygotować je samemu w domu.
Nie wyrzucajmy jedzenia – to czego nie zdołamy zjeść dzisiaj można zapakować i zjeść następnego dnia w pracy lub zamrozić i zjeść w dniu, gdy nie będzie nam się chciało gotować.
Wykorzystuj resztki – np. z kromek czerstwego chleba można zrobić tosty czy zapiekanki, a z przejrzałych owoców zdrowy, pyszny koktajl.Nakładaj na talerz mniejsze porcje – zawsze możesz zrobić sobie dokładkę.Odmierzaj produkty przed gotowaniem – pozwoli to na przygotowanie takiej ilości, jaką chcesz zjeść.

Oszczędzać można na wszystkim ale nie popadajmy też w przesadę.

Najważniejsza zasada, którą musimy się kierować przy robieniu zakupów to : „Czy naprawdę tego potrzebuję?”.
Nie można też oszczędzać na jakości produktów spożywczych, bo może się to odbić na naszym zdrowiu – a wtedy cały plan oszczędzania weźmie w łeb.

Scroll to Top