Od czego zacząć kontrolowanie swoich finansów? - Aplikacja do Planowania Budżetu Domowego i Oszczędzania Pieniędzy

Blog

Od czego zacząć kontrolowanie swoich finansów?

Właśnie nadszedł dzień, kiedy doszłaś do wniosku, że Twoje finanse przejęły kontrolę nad Tobą. Tak nie da się żyć!

f4fA przecież możesz odwrócić sytuację i przejąć kontrolę nad swoim budżetem. Od czego zacząć?

Na początek warto nauczyć się zapisywać swoje przychody i wydatki, aby zorientować się, jaka jest struktura Twoich finansów, wyciagnąć wnioski i zacząć je kontrolować.

A zatem do dzieła!
Oczywiście możesz skorzystać z zeszytu i długopisu, w jednej kolumnie wpisywać przychody, w drugiej wydatki i sprawdzić bilans.

Ale co Ci to da, oprócz tego , co już wiedziałaś, czyli, że za dużo wydajesz, a może za mało zarabiasz?Na podstawie tak mało precyzyjnych danych trudno pokusić się o analizy i wyciągnąć wiarygodne wnioski.

Lepszą opcją będzie na pewno użycie Excela, którego zmodyfikujesz do swoich potrzeb i pogrupujesz swoje przychody i wydatki, przyporządkujesz je do zdefiniowanych kategorii i podkategorii.

Taki rodzaj zapisu pozwoli Ci już na pewną kontrolę i wprowadzenie ewentualnych zmian w strukturze swoich finansów.

Jednak idealnym rozwiązaniem wydaje się być skorzystanie z gotowych narzędzi, które ograniczą na początek Twój wkład pracy i będą Ci towarzyszyły w coraz bardziej zaawansowanych działaniach mających na celu zarządanie Twoim budżetem.

Takie możliwości oferuje np. aplikacja logo f4f, która może być wsparciem w kontolowaniu finansów osobistych. Warto sprawdzić!

Scroll to Top