Jak zacząć oszczędzać pieniądze z aplikacją na telefon? - Aplikacja do Planowania Budżetu Domowego i Oszczędzania Pieniędzy

Blog

Jak zacząć oszczędzać pieniądze z aplikacją na telefon?

Na pewno nie raz zdarzało Ci się pod koniec miesiąca zastanawiać, na co wydałeś swoją wypłatę, czemu nic nie zostało na koncie, a wręcz przeciwnie, jeszcze przydałyby się dodatkowe środki na wydatki. Poznaj skuteczny sposób na oszczędzanie pieniędzy!

Oszczędzanie pieniędzy nie jest rzeczą łatwą, szczególnie, że nasz apetyt rośnie w miarę jedzenia. Im więcej mamy na koncie, na tym więcej możemy sobie pozwolić, kupujemy kolejne produkty, korzystamy z usług. Tylko rozsądne zarządzanie budżetem, planowanie wydatków i kontrolowanie wydawanych pieniędzy, pozwala na efektywne oszczędzanie. I w tym właśnie pomaga aplikacja Fin4Family – w kontrolowaniu budżetu i znajdowaniu sposobów na jego uszczelnienie. Jak jednak zacząć z nią oszczędzać? Jaki sposób na oszczędzanie pieniędzy jest najlepszy? Mamy kilka wskazówek!

Aplikacja do oszczędzania – kto powinien przede wszystkim z niej korzystać?

Do tej pory zapewne nie planowałeś swojego comiesięcznego budżetu. Wielu Polaków tego nie robi. Tak naprawdę przyzwyczajamy się żyć od wypłaty do wypłaty, wydajemy tyle, na ile pozwala stan konta, a pod koniec miesiąca często zaciskamy pasa. A może planowałeś swój budżet na kartce, rozpisując wpływy i wydatki, jednak różnego rodzaju sytuacje sprawiały, że budżet na kartce nie pokrywał się w żadnym stopniu ze stanem konta bankowego? Jak już wspomnieliśmy, oszczędzanie nie jest wcale takie łatwe, zwłaszcza kiedy na głowie mamy wiele spraw związanych z rodziną, domem, samochodem i innymi zwykłymi, codziennymi wydatkami. Oszczędzania pieniędzy trzeba się po prostu nauczyć. I w tym właśnie pomaga aplikacja do oszczędzania Fin4Family. Powinien z niej skorzystać każdy, kto chce skutecznie zarządzać swoim budżetem i docelowo oszczędzać pieniądze.

Jak zacząć oszczędzać przy użyciu Fin4Family?

Pierwszym krokiem jest oczywiście pobranie aplikacji na telefon lub komputer, w zależności od potrzeb. Można to zrobić, klikając w link https://fin4family.com/pobierz. W aplikacji znajduje się domyślne konto „Portfel”, do którego dodajemy kwotę, jaką dysponujemy. Oprócz niego można tworzyć inne konta i dodawać je do grup: rachunki bankowe, karty kredytowe, oszczędności, kredyty/pożyczki, inwestycje, rozliczenia czy wierzytelności. Kolejnym krokiem w oszczędzaniu z Fin4Family jest dodawanie na bieżąco operacji do poszczególnych kont, aby mieć obraz tego, co składa się na domowy budżet oraz móc w dowolnej chwili przeglądać swoją historię finansową. Kiedy zaczniesz to robić, rozpoczniesz swoją drogę do oszczędzania, która dzięki aplikacji będzie znacznie łatwiejsza.

Podczas korzystania z aplikacji warto również rozważyć możliwość rejestracji, która wymaga podania jedynie adresu e-mail oraz hasła, potrzebnego do logowania się w przyszłości do swojego konta. Bezpłatna rejestracja w aplikacji Fin4Family pozwala synchronizować dane między smartfonem a komputerem. Konto jest gotowe do użytkowania po jego aktywacji – link przychodzi na podany adres e-mail.

Funkcje aplikacji Fin4Family, które szczególnie się przydają

Aplikacja umożliwia dodawanie wielu kategorii i znaczników, które pomagają w porządkowaniu operacji. Można również tworzyć je samodzielnie, według własnych potrzeb. Ich bieżące uzupełnianie pozwala na dokonywanie podsumowań bilansu każdego z kont czy przygotowanie ogólnego raportu budżetu (przychodów, wydatków lub sald). Wówczas otrzymujesz pełny obraz tego, ile i na co wydajesz w każdym miesiącu oraz możesz łatwiej opracować swój własny sposób na uszczelnienie budżetu w celu gromadzenia oszczędności. Aplikacja Fin4Family działa bardzo intuicyjnie i w zasadzie jedyne czego wymaga, to uzupełnianie danych finansowych. To wygodny sposób na oszczędzanie pieniędzy. Dzięki możliwości synchronizacji danych pomiędzy urządzeniami lub ich przechowywaniu w chmurze, nieważne, gdzie jesteś, swój domowy budżet masz zawsze pod kontrolą.

Sposób na oszczędzanie pieniędzy? Pobranie aplikacji Fin4Family!

Nie obiecujemy, że oszczędności pojawią się z dnia na dzień. Aplikacja nie zdziała również cudów i nie zacznie oszczędzać za Ciebie. Stanowi ona jednak funkcjonalne narzędzie do kontrolowania wydatków. Możesz korzystać z niej samodzielnie lub z partnerem, zachęcić całą rodzinę, by uzupełniała bieżące dane finansowe. Z czasem stanie się to Waszą codzienną rutyną. Kiedy natomiast zaczniesz robić własne podsumowania budżetu i przeglądać raporty, znajdziesz na pewno swój własny sposób na oszczędzanie pieniędzy. Pobierz aplikację do oszczędzania pieniędzy Fin4Family i sam się o tym przekonaj!

Scroll to Top