Praktyczne przechowywanie paragonów – poznaj możliwości aplikacji Fin4Family - Aplikacja do Planowania Budżetu Domowego i Oszczędzania Pieniędzy

Blog

Praktyczne przechowywanie paragonów – poznaj możliwości aplikacji Fin4Family

Choć część osób nie zwraca uwagi na paragony i często nawet nie odbiera ich od sprzedawcy, to jednak wielu z nas doskonale zdaje sobie sprawę, jak istotne jest ich gromadzenie. Ten niepozorny dokument to przede wszystkim upoważnienie do zwrotu czy reklamacji towaru, a także zapis konkretnego wydatku, co może pomóc w miesięcznych rozliczeniach. Trudno jednak oczekiwać, że każdy będzie upychał paragony po kieszeniach albo zagracał nimi kuchenny stół. Zdecydowanie lepiej skorzystać z aplikacji Fin4Family.

plan budzetu domowego

Jak przechować paragon w Fin4Family?

Ze względu na niewielki rozmiar i kiepską trwałość paragony łatwo zgubić lub po prostu zniszczyć. Z biegiem czasu tusz użyty do drukowania dowodów zakupu blaknie, skutkiem czego niemożliwym jest odczytanie z nich danych. To z kolei może sprawić, że w sklepie nie przyjmą od nas zwrotu – sami zaś nie będziemy mieli możliwości późniejszego zanotowania kwoty, jaką przeznaczyliśmy na dany zakup.

Tymczasem w aplikacji Fin4Family nie tylko istnieje możliwość geolokalizacji wydatków, ale też dodania zdjęcia paragonu. Nie musimy wówczas zawracać sobie głowy blaknięciem druku – będzie on skrupulatnie przechowywany w programie. Możemy go dowolnie oznaczyć lub opisać, a powrót do niego nie będzie sprawiał najmniejszych kłopotów. Jeśli więc zechcemy po jakimś czasie sprawdzić paragon jeszcze raz, ten będzie zapisany pod datą i z informacjami, które samodzielnie wpisaliśmy. W związku z tym mamy pełną dowolność – czyli coś więcej niż daje tradycyjna aplikacja do skanowania paragonów.

Przechowanie paragonu daje szereg możliwości – przede wszystkim możemy zawsze się upewnić, ile wydaliśmy w danym czasie i na co przeznaczyliśmy określoną sumę. Dodatkowo, w chwili konieczności zwrotu produktu lub jego zareklamowania, to właśnie paragon jest podstawą do uznania takiego roszczenia od klienta. Tym sposobem zawsze mamy przy sobie wszystkie paragony, które dodaliśmy do aplikacji.

Ponadto oszczędzamy też miejsce i dbamy o swój komfort. Nie trzeba się zastanawiać, gdzie składować paragony i w jaki sposób je odłożyć, by nie uległy zniszczeniu. Nie ma więc potrzeby wkładania ich do portfela.

Jak jeszcze możemy zanotować wydatek?

poznaj aplikacjeWarto pamiętać, że funkcję dodawania zdjęcia do aplikacji Fin4Family możemy wykorzystać na wiele różnych sposobów. Przede wszystkim można z powodzeniem sfotografować produkt. Przykładowo, po wybraniu i zakupie niezbędnego sprzętu AGD, wystarczy uwiecznić na zdjęciu numer seryjny i dodać go do rachunku. Jeśli kiedykolwiek zajdzie potrzeba naprawy, nie trzeba będzie szukać informacji, by sprzedający mógł uznać gwarancję.

Podobnie w przypadku wydatków związanych z samochodem. Wymianę oleju należy robić regularnie, jednak nie da się ukryć, że tego rodzaju produktów jest na rynku bardzo wiele. Po pewnym czasie, kiedy ponownie zajdzie taka konieczność, możemy nie pamiętać, jakiego rodzaju oleju użyliśmy. Jeśli od razu zrobimy zdjęcie i przypiszemy do wydatku w aplikacji, wyszukanie takich danych zajmie zaledwie kilkanaście sekund.

Nie musisz się ograniczać – korzystając z Fin4Family, możesz dowolnie dodawać zdjęcia związane z wydatkami, dzięki czemu wszystko będziesz mieć zawsze pod ręką.

W jaki sposób zacząć przygodę z Fin4Family?

Program jest całkowicie darmowy – od razu po pobraniu go na telefon lub inne urządzenie mobilne mamy dostęp do pełnej funkcjonalności. Dodatkowo aplikacja jest od razu gotowa do użycia, choć oczywiście użytkownik może dowolnie ją modyfikować, tak by poszczególne kategorie i podkategorie w pełni odpowiadały jego potrzebom.

Co szczególnie istotne, z Fin4Family można korzystać zarówno na smartfonie, jak i na komputerze, co zdecydowanie wyróżnia aplikację na tle konkurencji. Sami decydujemy, czy chcemy zajrzeć do wersji mobilnej, czy też przyjrzeć się swoim wydatkom na większym ekranie. Możliwość uruchomienia programu na PC to doskonała okazja, by wspólnie z całą rodziną zaplanować domowy budżet i jeszcze lepiej zorganizować swoje wydatki.

Scroll to Top